Copa en formato eliminatoria, na que a fase final (semifinal+final) xógase a modo de “final a 4” nunha única sede. Existe unha fase final Senior (para os gañadores de cuartos) e unha fase final Shield (para os perdedores de cuartos). A competición queda dividida nas seguintes fases:

  • 4-5 maio: Fase previa (cuartos de final)
  • 11 maio: Fase Final Shield (Manuel Regueiro, A Estrada)
  • 17 maio: Fase Final Senior (Campo Municipal de Xove, Xove)

Fase previa

Feminino

04/05/2019

Cuartos de final
04/05 14:30
Auriense
Auriense
18
3-09
17
3-08
Keltoi
Keltoi
Campo
Campo da Universidade (Ourense)
Campo
-
Campo
-
Cuartos de final
04/05 18:30
Herdeiras de Dhais
Herdeiras de D.
30
2-24
27
6-09
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
Campo
Manuel Anxo Cortizo (Lalín)
Campo
-
Campo
-

Masculino

04/05/2019

Cuartos de final
04/05 19:00
Cambados
Cambados
25
4-13
22
2-16
Keltoi
Keltoi
Campo
O Pombal (Cambados)
Campo
-
Campo
-
Cuartos de final
04/05 19:30
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
31
6-13
20
4-08
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
Campo
Campo de Vilatuxe (Lalín)
Campo
-
Campo
-

Fase Final Shield

Data: Sábado 11 de maio

Campo: Manuel Regueiro (A Estrada)

Participantes femininos

  • Fillas de Breogán
  • Irmandinhas
  • Keltoi Vigo

Participantes masculinos

  • Fillos de Breogán
  • Irmandinhos
  • Keltoi Vigo
  • Turonia / Dorna (combinado)

Feminino

EquipoPtosXGXEXPDif.
Fillas de Breogán Fillas de Breogán
31 1 020
Keltoi Keltoi
31 1 017
Irmandinhas Irmandinhas
00 0 2-37

11/05/2019

Fase final Shield (grupo)
11/05 14:00
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
12
3-03
12
3-03
Keltoi
Keltoi
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
-
Campo
-
Fase final Shield (grupo)
11/05 15:15
Irmandinhas
Irmandinhas
4
0-04
24
4-12
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
-
Campo
-
Fase final Shield (grupo)
11/05 16:15
Irmandinhas
Irmandinhas
2
0-02
19
3-10
Keltoi
Keltoi
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
-
Campo
-

11/05/2019

Final
11/05 17:30
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
12
2-06
8
0-08
Keltoi
Keltoi
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
-
Campo
-

Masculino

11/05/2019

Semifináis
11/05 12:30
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
12
2-06
13
1-10
Keltoi
Keltoi
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
-
Campo
-
Semifináis
11/05 14:30
Irmandinhos
Irmandinhos
37
9-10
8
1-05
Turonia + Dorna
Turonia/Dorna
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
-
Campo
-
3º/4º
11/05 15:45
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
21
3-12
2
0-02
Turonia + Dorna
Turonia/Dorna
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
-
Campo
-
Final
11/05 16:45
Keltoi
Keltoi
9
0-09
8
1-05
Irmandinhos
Irmandinhos
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
-
Campo
-

Fase Final Senior

Campo: Campo Municial de Xove (Xove)

Data: Venres 17 de maio

Participantes femininos

  • Auriense
  • Estrela Vermelha
  • Fillas de Breogán (*)
  • Herdeiras de Dhais

(*) Fillas de Breogán clasifica para a final Sénior por ter gañado a Fase Final Shield, para completar o cadro da “final four”.

Participantes masculinos

  • Auriense
  • Cambados
  • Estrela Vermelha
  • Herdeiros de Dhais

Feminino

17/05/2019

Semifináis
17/05 12:00
Herdeiras de Dhais
Herdeiras de D.
18
2-12
15
3-06
Auriense
Auriense
Campo
Campo Municipal Xove (Xove)
Campo
-
Campo
-
Semifináis
17/05 12:40
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
8
1-05
13
0-13
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
Campo
Campo Municipal Xove (Xove)
Campo
-
Campo
-
3º/4º
17/05 15:30
Auriense
Auriense
13
3-04
9
0-09
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
Campo
Campo Municipal Xove (Xove)
Campo
-
Campo
-
Final
17/05 17:00
Herdeiras de Dhais
Herdeiras de D.
31
3-22
30
3-21
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
Campo
Campo Municipal Xove (Xove)
Campo
-
Campo
-

Masculino

17/05/2019

Semifináis
17/05 13:20
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
21
2-15
8
0-08
Auriense
Auriense
Campo
Campo Municipal Xove (Xove)
Campo
-
Campo
-
Semifináis
17/05 14:00
Cambados
Cambados
6
1-03
20
4-08
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Campo Municipal Xove (Xove)
Campo
-
Campo
-
3º/4º
17/05 16:00
Auriense
Auriense
12
3-03
9
2-03
Cambados
Cambados
Campo
Campo Municipal Xove (Xove)
Campo
-
Campo
-
Final
17/05 18:00
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
18
3-09
12
1-09
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Campo Municipal Xove (Xove)
Campo
-
Campo
-

Clasificación final

Feminina

Herdeiras de Dhais
Estrela Vermelha
Auriense
Fillas de Breogán *
Keltoi
Irmandinhas

(*) Clasifícase para fase final Sénior como campioa da fase final Shield.

Masculina

Estrela Vermelha
Herdeiros de Dhais
Auriense
Cambados
Keltoi
Irmandinhos
Fillas de Breogán
Turonia + Dorna