Copa en formato eliminatoria, na que a fase final (semifinal+final) xógase a modo de “final a 4” nunha única sede. Existe unha fase final Senior (para os gañadores de cuartos) e unha fase final Shield (para os perdedores de cuartos). A competición queda dividida nas seguintes fases:

  • 14-15 abril: Fase previa (só masculino)
  • 28-29 abril: Cuartos de final
  • 5 maio: Fase Final Shield (As Cancelas, Compostela)
  • 12 maio: Fase Final Senior (Manuel Anxo Cortizo, Lalín)

Fase Previa

Masculino

14/04/2018

Oitavos de final
14/04 18:00
Auriense
Auriense
16
3-07
41
8-17
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
Campo
Campo da Universidade (Ourense)
Campo
-
Campo
-
Oitavos de final
14/04 20:30
Dorna
Dorna
9
2-03
73
15-28
Irmandinhos
Irmandinhos
Campo
Campo da Bouza (Illa de Arousa)
Campo
-
Campo
-

28/04/2018

Cuartos de final
28/04 12:00
Keltoi
Keltoi
17
2-11
49
10-19
Irmandinhos
Irmandinhos
Campo
Campo de Samil (Vigo)
Campo
-
Campo
-
Cuartos de final
28/04 17:00
Cambados
Cambados
13
2-07
50
11-17
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
Campo
O Pombal (Cambados)
Campo
-
Campo
-
Cuartos de final
28/04 20:45
Braithreachas
Braithreachas
18
1-15
17
3-08
Ártabros
Ártabros
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
-
Campo
-
Cuartos de final
29/04 18:15
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
27
4-15
11
1-08
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Campo das Cancelas (Compostela)
Campo
-
Campo
-

Feminino

28/04/2018

Cuartos de final
28/04 14:30
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
30
0
Keltoi
Keltoi
Campo
C.D. Arsenio Iglesias (A Coruña)
Campo
-
Campo
-
Cuartos de final
28/04 14:45
Ártabras
Ártabras
15
4-03
35
9-08
Auriense
Auriense
Campo
C.D. Arsenio Iglesias (A Coruña)
Campo
-
Campo
-
Cuartos de final
28/04 20:30
Herdeiras de Dhais
Herdeiras de D.
30
0
Pontevedra F.G.
Pontevedra
Campo
Manuel Anxo Cortizo (Lalín)
Campo
-
Campo
-
Cuartos de final
29/04 19:30
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
62
13-23
20
3-11
Irmandinhas
Irmandinhas
Campo
Campo das Cancelas (Compostela)
Campo
-
Campo
-

Fase Final Shield

NOTA: Na competición masculina, Auriense substitúe a Ártabros debido á incomparecencia do segundo e ser o primeiro o equipo con mellor coeficiente deportivo en Liga dos eliminados na ronda previa (oitavos de final).

Feminino

05/05/2018

Semifináis
05/05 16:00
Irmandinhas
Irmandinhas
44
10-14
3
0-03
Keltoi
Keltoi
Campo
Campo das Cancelas (Compostela)
Campo
-
Campo
-
Semifináis
05/05 16:00
Pontevedra F.G.
Pontevedra
45
11-12
10
2-04
Ártabras
Ártabras
Campo
Campo das Cancelas (Compostela)
Campo
-
Campo
-
3º/4º
05/05 18:30
Keltoi
Keltoi
4
0-04
9
1-06
Ártabras
Ártabras
Campo
Campo das Cancelas (Compostela)
Campo
-
Campo
-
Final
05/05 19:30
Irmandinhas
Irmandinhas
26
6-08
26
2-20
Pontevedra F.G.
Pontevedra
Campo
Campo das Cancelas (Compostela)
Campo
-
Campo
-

* Victoria 1-0 de Irmandinhas nos penalties

Masculino

05/05/2018

Semifináis
05/05 16:50
Cambados
Cambados
9
0-09
10
1-07
Keltoi
Keltoi
Campo
Campo das Cancelas (Compostela)
Campo
-
Campo
-
Semifináis
05/05 17:40
Auriense
Auriense
9
2-03
30
5-15
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Campo das Cancelas (Compostela)
Campo
-
Campo
-
3º/4º
05/05 19:00
Cambados
Cambados
8
1-05
13
3-04
Auriense
Auriense
Campo
Campo das Cancelas (Compostela)
Campo
-
Campo
-
Final
05/05 20:20
Keltoi
Keltoi
13
2-07
19
2-13
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Campo das Cancelas (Compostela)
Campo
-
Campo
-

Fase Final Senior

Feminino

12/05/2018

Semifináis
12/05 16:00
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
27
5-12
18
3-09
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
Campo
Manuel Anxo Cortizo (Lalín)
Campo
-
Campo
-
Semifináis
12/05 16:00
Herdeiras de Dhais
Herdeiras de D.
19
1-16
15
2-09
Auriense
Auriense
Campo
Manuel Anxo Cortizo (Lalín)
Campo
-
Campo
-
3º/4º
12/05 19:00
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
26
4-14
7
1-04
Auriense
Auriense
Campo
Campo de Vilatuxe (Lalín)
Campo
-
Campo
-
Final
12/05 20:20
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
16
2-10
8
1-05
Herdeiras de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Campo de Vilatuxe (Lalín)
Campo
-
Campo
-

* Victoria 1-0 de Irmandinhas nos penalties

Masculino

12/05/2018

Semifináis
12/05 16:50
Braithreachas
Braithreachas
6
1-03
15
2-09
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
Campo
Campo de Vilatuxe (Lalín)
Campo
-
Campo
-
Semifináis
12/05 17:40
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
14
2-08
6
1-03
Irmandinhos
Irmandinhos
Campo
Campo de Vilatuxe (Lalín)
Campo
-
Campo
-
3º/4º
12/05 19:40
Braithreachas
Braithreachas
19
4-07
27
7-06
Irmandinhos
Irmandinhos
Campo
Campo de Vilatuxe (Lalín)
Campo
-
Campo
-
Final
12/05 21:10
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
15
2-09
7
1-04
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
Campo
Campo de Vilatuxe (Lalín)
Campo
-
Campo
-

Clasificación final

Feminina

Estrela Vermelha
Herdeiras de Dhais
Fillas de Breogán
Auriense
Irmandinhas
Pontevedra
Ártabras
Keltoi

Masculina

Estrela Vermelha
Fillas de Breogán
Irmandinhas
Braithreachas
Herdeiras de Dhais
Keltoi
Auriense
Cambados
Ártabros
10º Dorna

*Auriense clasifica para a Fase Final Shield a pesar de caer en cuartos pola non comparecencia de Ártabros.