Senior

Group A

EquipoPtosXGXEXPDif.
Valencia GAA Valencia GAA
42 0 018
Belgium GAA Belgium GAA
21 0 1-4
Berlin GAA Berlin GAA
00 0 2-14

Group B

EquipoPtosXGXEXPDif.
Madrid Harps Madrid Harps
42 0 010
Cumann Warszawa GAA Cumann Warszawa GAA
21 0 112
Paris Gaels Paris Gaels
00 0 2-22

Men Senior Group A
15/10 09:00
Berlin GAA
Berlin
8
1-05
9
0-09
Belgium GAA
Belgium GAA
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 1
Campo
Valencia GAA (M)
Campo
-
Men Senior Group B
15/10 09:45
Madrid Harps
Madrid Harps
18
3-09
10
2-04
Paris Gaels
Paris
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 1
Campo
Cumann Warszawa GAA (M)
Campo
-
Men Senior Group A
15/10 10:30
Valencia GAA
Valencia
24
6-06
11
2-05
Berlin GAA
Berlin
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 1
Campo
Belgium GAA (M)
Campo
-
Men Senior Group B
15/10 11:15
Cumann Warszawa GAA
Warszawa
4
0-04
6
0-06
Madrid Harps
Madrid Harps
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 1
Campo
Paris Gaels (M)
Campo
-
Men Senior Group A
15/10 12:00
Valencia GAA
Valencia
9
2-03
4
0-04
Belgium GAA
Belgium GAA
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 1
Campo
Berlin GAA (M)
Campo
-
Men Senior Group B
15/10 12:45
Cumann Warszawa GAA
Warszawa
19
3-10
5
0-05
Paris Gaels
Paris
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 1
Campo
Madrid Harps (M)
Campo
-

Finals

Men Senior Semifinals
15/10 13:45
Valencia GAA
Valencia
11
2-05
15
2-09
Cumann Warszawa GAA
Warszawa
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 1
Campo
Paris Gaels (M)
Campo
-
Men Senior Semifinals
15/10 14:30
Belgium GAA
Belgium GAA
4
0-04
11
0-11
Madrid Harps
Madrid Harps
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 1
Campo
Berlin GAA (M)
Campo
-
Men Senior 5th/6th
15/10 15:15
Berlin GAA
Berlin
10
2-04
8
1-05
Paris Gaels
Paris
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 1
Campo
Cumann Warszawa GAA (M)
Campo
-
Men Senior 3rd/4th
15/10 16:00
Belgium GAA
Belgium GAA
vs.
Valencia GAA
Valencia
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 1
Campo
Paris Gaels (M)
Campo
-
Men Senior Final
15/10 18:00
Madrid Harps
Madrid Harps
7
0-07
4
0-04
Cumann Warszawa GAA
Warszawa
Campo
Elviña
Campo
Berlin GAA (M)
Campo
-

Intermediate A

Group A

EquipoPtosXGXEXPDif.
Fillos de Breogán Fillos de Breogán
31 1 04
Nantes Don Bosco FG Nantes Don Bosco FG
21 0 117
Madrid Harps B Madrid Harps B
10 1 1-21

Group B

EquipoPtosXGXEXPDif.
Frankfurt GAA Frankfurt GAA
42 0 011
Estrela Vermelha Estrela Vermelha
21 0 1-4
Keltoi Keltoi
00 0 2-7
Men Intermediate A Group A
15/10 09:00
Nantes Don Bosco FG
Nantes
23
5-08
2
0-02
Madrid Harps B
Madrid Harps B
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Fillos de Breogán (M)
Campo
-
Men Intermediate A Group B
15/10 09:45
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
6
1-03
12
2-06
Frankfurt GAA
Frankfurt
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Keltoi (M)
Campo
-
Men Intermediate A Group A
15/10 10:30
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
7
1-04
3
0-03
Nantes Don Bosco FG
Nantes
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Madrid Harps B (M)
Campo
-
Men Intermediate A Group B
15/10 11:15
Keltoi
Keltoi
6
1-03
8
1-05
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Frankfurt GAA (M)
Campo
-
Men Intermediate A Group A
15/10 12:00
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
3
0-03
3
0-03
Madrid Harps B
Madrid Harps B
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Nantes Don Bosco FG (M)
Campo
-
Men Intermediate A Group B
15/10 12:45
Keltoi
Keltoi
2
0-02
7
1-04
Frankfurt GAA
Frankfurt
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Estrela Vermelha (M)
Campo
-

Finals

Men Intermediate A Semifinals
15/10 13:45
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
6
1-03
4
0-04
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Madrid Harps B (M)
Campo
-
Men Intermediate A Semifinals
15/10 14:30
Nantes Don Bosco FG
Nantes
1
Frankfurt GAA
Frankfurt
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Keltoi (M)
Campo
-
Men Intermediate A 5th/6th
15/10 15:15
Keltoi
Keltoi
12
2-06
9
1-06
Madrid Harps B
Madrid Harps B
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Fillos de Breogán (M)
Campo
-
Men Intermediate A 3rd/4th
15/10 16:00
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
1
Frankfurt GAA
Frankfurt
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Madrid Harps B (M)
Campo
-
Men Intermediate A Final
15/10 16:30
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
1
0-01
6
0-06
Nantes Don Bosco FG
Nantes
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Frankfurt GAA (M)
Campo
-

Intermediate B / Junior

Group A

EquipoPtosXGXEXPDif.
Turonia Turonia
52 1 012
Warsaw B + Nantes B Warsaw B + Nantes B
42 0 111
Auriense Auriense
31 1 111
Lazio + Bilbao Lazio + Bilbao
00 0 3-34

Group B

EquipoPtosXGXEXPDif.
Irmandinhos Irmandinhos
52 1 05
Brest Brest
42 0 118
Jersey Irish Club Jersey Irish Club
31 1 15
Lume de Beltane + Independiente Lume de Beltane + Independiente
00 0 3-28
Men Intermediate B Group A
15/10 09:15
Lazio + Bilbao
Lazio/Bilbao
4
1-01
13
3-04
Turonia
Turonia
Campo
San Pedro de Visma - Campo 1
Campo
Jersey Irish Club (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group A
15/10 09:15
Warsaw B + Nantes B
War.B/Nant.B
8
1-05
4
1-01
Auriense
Auriense
Campo
San Pedro de Visma - Campo 2
Campo
Brest (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group B
15/10 09:50
Irmandinhos
Irmandinhos
3
0-03
3
0-03
Jersey Irish Club
Jersey
Campo
San Pedro de Visma - Campo 1
Campo
Turonia (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group B
15/10 09:50
Brest
Brest
18
4-06
0
0-00
Lume de Beltane + Independiente
Lume/Independiente
Campo
San Pedro de Visma - Campo 2
Campo
Warsaw B + Nantes B (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group A
15/10 10:20
Warsaw B + Nantes B
War.B/Nant.B
4
0-04
7
2-01
Turonia
Turonia
Campo
San Pedro de Visma - Campo 1
Campo
Lume de Beltane + Independiente (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group A
15/10 10:20
Lazio + Bilbao
Lazio/Bilbao
2
0-02
17
5-02
Auriense
Auriense
Campo
C.D. Arsenio Iglesias - Campo 2
Campo
Irmandinhos (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group B
15/10 10:55
Brest
Brest
3
0-03
2
0-02
Jersey Irish Club
Jersey
Campo
San Pedro de Visma - Campo 1
Campo
Lazio + Bilbao (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group B
15/10 10:55
Irmandinhos
Irmandinhos
4
0-04
0
0-00
Lume de Beltane + Independiente
Lume/Independiente
Campo
San Pedro de Visma - Campo 2
Campo
Auriense (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group A
15/10 11:30
Turonia
Turonia
2
0-02
2
0-02
Auriense
Auriense
Campo
San Pedro de Visma - Campo 2
Campo
Jersey Irish Club (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group A
15/10 11:30
Lazio + Bilbao
Lazio/Bilbao
1
0-01
11
2-05
Warsaw B + Nantes B
War.B/Nant.B
Campo
San Pedro de Visma - Campo 1
Campo
Brest (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group B
15/10 12:05
Irmandinhos
Irmandinhos
6
0-06
5
1-02
Brest
Brest
Campo
San Pedro de Visma - Campo 1
Campo
Warsaw B + Nantes B (M)
Campo
-
Men Intermediate B Group B
15/10 12:05
Jersey Irish Club
Jersey
8
1-05
2
0-02
Lume de Beltane + Independiente
Lume/Independiente
Campo
San Pedro de Visma - Campo 2
Campo
Turonia (M)
Campo
-

Junior Finals

Men Junior Semifinals
15/10 13:10
Auriense
Auriense
8
1-05
2
0-02
Lume de Beltane + Independiente
Lume/Independiente
Campo
San Pedro de Visma - Campo 2
Campo
Lazio + Bilbao (M)
Campo
-
Men Junior Semifinals
15/10 14:00
Lazio + Bilbao
Lazio/Bilbao
3
1-00
6
0-06
Jersey Irish Club
Jersey
Campo
San Pedro de Visma - Campo 2
Campo
Lume de Beltane + Independiente (M)
Campo
-
Men Junior 3rd/4th
15/10 15:00
Lazio + Bilbao
Lazio/Bilbao
3
1-00
7
1-04
Lume de Beltane + Independiente
Lume/Independiente
Campo
San Pedro de Visma - Campo 2
Campo
Auriense (M)
Campo
-
Men Junior Final
15/10 15:45
Auriense
Auriense
1
Jersey Irish Club
Jersey
Campo
San Pedro de Visma - Campo 2
Campo
Lazio + Bilbao (M)
Campo
-

Intermediate Finals

Men Intermediate B Semifinals
15/10 13:10
Turonia
Turonia
8
2-02
8
1-05
Brest
Brest
Campo
San Pedro de Visma - Campo 1
Campo
Warsaw B + Nantes B (M)
Campo
-
Men Intermediate B Semifinals
15/10 14:00
Warsaw B + Nantes B
War.B/Nant.B
3
0-03
11
3-02
Irmandinhos
Irmandinhos
Campo
San Pedro de Visma - Campo 1
Campo
Brest (M)
Campo
-
Men Intermediate B 3rd/4th
15/10 15:00
Turonia
Turonia
1
Warsaw B + Nantes B
War.B/Nant.B
Campo
San Pedro de Visma - Campo 1
Campo
Brest (M)
Campo
-
Men Intermediate B Final
15/10 16:00
Brest
Brest
6
1-03
8
1-05
Irmandinhos
Irmandinhos
Campo
San Pedro de Visma - Campo 1
Campo
Warsaw B + Nantes B (M)
Campo
-