VI Copa Galega (2019)

Copa en formato eliminatoria, na que a fase final (semifinal+final) xógase a modo de “final a 4” nunha única sede. Existe unha fase final Senior (para os gañadores de cuartos) e unha fase final Shield (para os perdedores de cuartos). A competición queda dividida nas seguintes fases:

  • 4-5 maio: Fase previa (cuartos de final)
  • 11 maio: Fase Final Shield (Manuel Regueiro, A Estrada)
  • 17 maio: Fase Final Senior (Campo Municipal de Xove, Xove)

Horarios e resultados

Cuartos de final (fase previa)

Feminino

Dia/HoraEquipo 1Equipo 2
S 4/5 – 18:30Herdeiras de Dhais2-24 (30)6-09 (27)Fillas de Breogán
S 4/5 – 14:30Auriense3-09 (18)3-08 (17)Keltoi

Masculino

Día/HoraEquipo 1 Equipo 2
S 4/5 – 19:00Cambados4-13 (25)2-16 (22)Keltoi
S 4/5 – 19:30Herdeiros de Dhais6-13 (31)4-08 (20)Fillos de Breogán


Fase Final Shield

Data: Sábado 11 de maio

Campo: Manuel Regueiro (A Estrada)

Participantes femininos

  • Fillas de Breogán
  • Irmandinhas
  • Keltoi Vigo

Participantes masculinos

  • Fillos de Breogán
  • Irmandinhos
  • Keltoi Vigo
  • Turonia / Dorna (combiando)

HoraFaseEquipo 1Equipo 2
12:30SF 1 (masc)Fillos de Breogán2-06 (12)1-10 (13)Keltoi
14:00Grupo (fem)Fillas de Breogán3-03 (12)3-03 (12)Keltoi
14:30SF 2 (masc)Irmandinhos9-10 (37)1-05 (8)Turonia/Dorna
15:15Grupo (fem)Irmandinhas0-04 (4)4-12 (24)Fillas de Breogán
15:453º/4º (masc)Fillos de Breogán3-12 (21)0-02 (2)Turonia/Dorna
16:15Grupo (fem)Irmandinhas0-02 (2)3-10 (19)Keltoi
16:45Final (masc)Keltoi1-05 (8)0-09 (9)Irmandinhos
17:30Final (fem)Fillas de Breogán2-06 (12)0-08 (8)Keltoi

CAMPIOAS SHIELD

FILLAS DE BREOGÁN

CAMPIÓNS SHIELD

KELTOI VIGO


Fase Final Senior

Campo: Campo Municial de Xove (Xove)

Data: Venres 17 de maio

Participantes femininos

  • Auriense
  • Estrela Vermelha
  • Fillas de Breogán (*)
  • Herdeiras de Dhais

(*) Fillas de Breogán clasifica para a final Sénior por ter gañado a Fase Final Shield, para completar o cadro da “final four”.

Participantes masculinos

  • Auriense
  • Cambados
  • Estrela Vermelha
  • Herdeiros de Dhais
HoraFaseEquipo 1Equipo 2
12:00SF 1 (fem)Herdeiras de Dhais2-12 (18)3-06 (15)Auriense
12:40SF 2 (fem)Fillas de Breogán1-05 (8)0-13 (13)Estrela Vermelha
13:20SF 1 (masc)Estrela Vermelha2-15 (21)0-08 (8)Auriense
14:00SF 2 (masc)Cambados1-03 (6)4-08 (20)Herdeiros de Dhais
15:303º/4º (fem)Auriense3-04 (13)0-09 (9)Fillas de Breogán
16:003º/4º (masc)Auriense3-03 (12)2-03 (9)Cambados
17:00Final (fem)Herdeiras de Dhais3-22 (31)3-21 (30)Estrela Vermelha
18:00Final (masc)Estrela Vermelha3-09 (18)1-09 (15)Herdeiros de Dhais

CAMPIOAS SÉNIOR

Herdeiras de Dhais

CAMPIÓNS SÉNIOR

Estrela Vermelha

Clasificación final

Feminina

Fase Final Sénior
Herdeiras de Dhais
Estrela Vermelha
Auriense
Fillas de Breogán (*)
Fase Final Shield
Fillas de Breogán (*)
Keltoi Vigo
Irmandinhas

Masculina

Fase Final Sénior
Estrela Vermelha
Herdeiros de Dhais
Auriense
Cambados
Fase Final Shield
Keltoi Vigo
Irmandinhos
Fillos de Breogán
Turonia / Dorna