VI Copa Galega (2019)

Copa en formato eliminatoria, na que a fase final (semifinal+final) xógase a modo de “final a 4” nunha única sede. Existe unha fase final Senior (para os gañadores de cuartos) e unha fase final Shield (para os perdedores de cuartos). A competición queda dividida nas seguintes fases:

  • 4-5 maio: Fase previa (cuartos de final)
  • 11 maio: Fase Final Shield (Manuel Regueiro, A Estrada)
  • 17 maio: Fase Final Senior (Campo Municipal de Xove, Xove)

Horarios e resultados

Cuartos de final (fase previa)

Feminino

Dia/HoraEquipo 1Equipo 2
S 4/5 – 18:30Herdeiras de Dhais2-24 (30)6-09 (27)Fillas de Breogán
S 4/5 – 14:30Auriense3-09 (18)3-08 (17)Keltoi

Masculino

Día/HoraEquipo 1 Equipo 2
S 4/5 – 19:00Cambados4-13 (25)2-16 (22)Keltoi
S 4/5 – 19:30Herdeiros de Dhais6-13 (31)4-08 (20)Fillos de Breogán


Fase Final Shield

Data: Sábado 11 de maio

Campo: Manuel Regueiro (A Estrada)

Participantes femininos

  • Fillas de Breogán
  • Irmandinhas
  • Keltoi Vigo

Participantes masculinos

  • Fillos de Breogán
  • Irmandinhos
  • Keltoi Vigo
  • Turonia / Dorna (combiando)

HoraFaseEquipo 1Equipo 2
12:30SF 1 (masc)Fillos de Breogán2-06 (12)1-10 (13)Keltoi
14:00Grupo (fem)Fillas de Breogán3-03 (12)3-03 (12)Keltoi
14:30SF 2 (masc)Irmandinhos9-10 (37)1-05 (8)Turonia/Dorna
15:15Grupo (fem)Irmandinhas0-04 (4)4-12 (24)Fillas de Breogán
15:453º/4º (masc)Fillos de Breogán3-12 (21)0-02 (2)Turonia/Dorna
16:15Grupo (fem)Irmandinhas0-02 (2)3-10 (19)Keltoi
16:45Final (masc)Keltoi1-05 (8)0-09 (9)Irmandinhos
17:30Final (fem)Fillas de Breogán2-06 (12)0-08 (8)Keltoi

CAMPIOAS SHIELD

FILLAS DE BREOGÁN

CAMPIÓNS SHIELD

KELTOI VIGO


Fase Final Senior

Campo: Campo Municial de Xove (Xove)

Data: Venres 17 de maio

Participantes femininos

  • Auriense
  • Estrela Vermelha
  • Fillas de Breogán (*)
  • Herdeiras de Dhais

(*) Fillas de Breogán clasifica para a final Sénior por ter gañado a Fase Final Shield, para completar o cadro da “final four”.

Participantes masculinos

  • Auriense
  • Cambados
  • Estrela Vermelha
  • Herdeiros de Dhais
HoraFaseEquipo 1Equipo 2
12:00SF 1 (fem)Herdeiras de Dhais2-12 (18)3-06 (15)Auriense
12:40SF 2 (fem)Fillas de Breogán1-05 (8)0-13 (13)Estrela Vermelha
13:20SF 1 (masc)Estrela Vermelha2-15 (21)0-08 (8)Auriense
14:00SF 2 (masc)Cambados1-03 (6)4-08 (20)Herdeiros de Dhais
15:303º/4º (fem)Auriense3-04 (13)0-09 (9)Fillas de Breogán
16:003º/4º (masc)Auriense3-03 (12)2-03 (9)Cambados
17:00Final (fem)Herdeiras de Dhais3-22 (31)3-21 (30)Estrela Vermelha
18:00Final (masc)Estrela Vermelha3-09 (18)1-09 (15)Herdeiros de Dhais

CAMPIOAS SÉNIOR

Herdeiras de Dhais

CAMPIÓNS SÉNIOR

Estrela Vermelha

Clasificación final

Feminina

Fase Final Sénior
Herdeiras de Dhais
Estrela Vermelha
Auriense
Fillas de Breogán (*)
Fase Final Shield
Fillas de Breogán (*)
Keltoi Vigo
Irmandinhas

(*) Clasifícase para fase final Sénior como campioa da fase final Shield.

Masculina

Fase Final Sénior
Estrela Vermelha
Herdeiros de Dhais
Auriense
Cambados
Fase Final Shield
Keltoi Vigo
Irmandinhos
Fillos de Breogán
Turonia / Dorna