Copa en “formato sede”. Todos os xogos se desputan na mesma sede, cunha duración reducida para poder xogar todo o torneo no mesmo día, co mesmo número de xogadores que na liga regular. Despútase o 6 de maio de 2017 en A Estrada, organizado por Irmandinhos A Estrada. Podedes consultar a información completa do torneo neste dossier.

A distribución dos grupos realízase segundo as normas da GGE neste tipo de torneos, é dicir, un reparto baseado no resultado final do ano anterior. O reparto faise en forma de zig-zag, de forma que: 1º-A, 2º-B, 3º-C, 4º-C, 5º-B…

Competición feminina

Horarios e resultados

Grupo A

EquipoPtosXGXEXPDif.
Irmandinhas Irmandinhas
63 0 021
Auriense Auriense
42 0 18
Estrela Vermelha Estrela Vermelha
21 0 28
Ártabras Ártabras
00 0 3-37

06/05/2017

Grupo A
06/05 10:40
Irmandinhas
Irmandinhas
12
2-06
1
0-01
Ártabras
Ártabras
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Irmandinhos (M)
Campo
Marcos Gañete Picáns
Grupo A
06/05 10:40
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
7
1-04
10
2-04
Auriense
Auriense
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Irmandinhos (M)
Campo
David Fuentes Tercero
Grupo A
06/05 11:40
Irmandinhas
Irmandinhas
7
1-04
3
0-03
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Herdeiras de Dhais (F)
Campo
Brendan
Grupo A
06/05 11:40
Auriense
Auriense
15
3-06
4
1-01
Ártabras
Ártabras
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Braithreachas (F)
Campo
Jose Antonio Carballeda Sangiao
Grupo A
06/05 12:40
Irmandinhas
Irmandinhas
10
2-04
4
0-04
Auriense
Auriense
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Fillas de Breogán (F)
Campo
Brendan
Grupo A
06/05 12:40
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
16
3-07
1
0-01
Ártabras
Ártabras
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Pontevedra F.G. (F)
Campo
Jose Antonio Carballeda Sangiao

Grupo B

EquipoPtosXGXEXPDif.
Fillas de Breogán Fillas de Breogán
63 0 045
Pontevedra F.G. Pontevedra F.G.
42 0 15
Herdeiras de Dhais Herdeiras de Dhais
21 0 2-4
Braithreachas Braithreachas
00 0 3-46

06/05/2017

Grupo B
06/05 11:10
Pontevedra F.G.
Pontevedra
10
2-04
3
1-00
Herdeiras de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Irmandinhas (F)
Campo
Jose Antonio Carballeda Sangiao
Grupo B
06/05 11:10
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
31
6-13
0
0-00
Braithreachas
Braithreachas
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Auriense (F)
Campo
Marcos Gañete Picáns
Grupo B
06/05 12:10
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
11
2-05
5
0-05
Pontevedra F.G.
Pontevedra
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Estrela Vermelha (F)
Campo
Brendan
Grupo B
06/05 12:10
Herdeiras de Dhais
Herdeiras de D.
18
4-06
7
1-04
Braithreachas
Braithreachas
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Ártabras (F)
Campo
David Fuentes Tercero
Grupo B
06/05 13:10
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
15
2-09
7
1-04
Herdeiras de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Irmandinhas (F)
Campo
Marcos Gañete Picáns
Grupo B
06/05 13:10
Pontevedra F.G.
Pontevedra
10
2-04
6
1-03
Braithreachas
Braithreachas
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Auriense (F)
Campo
David Fuentes Tercero

Fase final

06/05/2017

Semifináis
06/05 14:10
Irmandinhas
Irmandinhas
25
5-10
5
0-05
Pontevedra F.G.
Pontevedra
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Ártabras (F)
Campo
Brendan
Semifináis
06/05 14:10
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
29
7-08
5
1-02
Auriense
Auriense
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Braithreachas (F)
Campo
Jose Antonio Carballeda Sangiao
7º/8º
06/05 15:40
Ártabras
Ártabras
4
1-01
8
2-02
Braithreachas
Braithreachas
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Auriense (F)
Campo
Jerome Holmes
5º/6º
06/05 15:40
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
2
0-02
3
0-03
Herdeiras de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Pontevedra F.G. (F)
Campo
David Fuentes Tercero
3º/4º
06/05 17:50
Pontevedra F.G.
Pontevedra
7
1-04
4
0-04
Auriense
Auriense
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Fillos de Breogán (M)
Campo
Marcos Gañete Picáns
Final
06/05 18:10
Irmandinhas
Irmandinhas
18
3-09
19
3-10
Fillas de Breogán
Fillas de Breogán
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Cambados (M)
Campo
Brendan

Clasificación final

Fillas de Breogán
Irmandinhas
Pontevedra
Auriense
Herdeiras de Dhais
Estrela Vermelha
Braithreachas
Ártabras

Competición masculina

Horarios e resultados

Grupo A

EquipoPtosXGXEXPDif.
Estrela Vermelha Estrela Vermelha
42 0 061
Ártabros Ártabros
21 0 1-40
Braithreachas Braithreachas
00 0 2-21

06/05/2017

Group A
06/05 10:00
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
19
5-04
0
0-00
Braithreachas
Braithreachas
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Fillos de Breogán (M)
Campo
Jose Antonio Carballeda Sangiao
Group A
06/05 12:00
Braithreachas
Braithreachas
8
1-05
10
1-07
Ártabros
Ártabros
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Herdeiros de Dhais (M)
Campo
David de la Torre Domínguez
Group A
06/05 13:20
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
44
11-11
2
0-02
Ártabros
Ártabros
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Auriense (M)
Campo
Brendan

Grupo B

EquipoPtosXGXEXPDif.
Fillos de Breogán Fillos de Breogán
42 0 05
Auriense Auriense
21 0 1-1
Cambados Cambados
00 0 2-4

06/05/2017

Grupo B
06/05 10:36
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
9
0-09
7
1-04
Auriense
Auriense
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Estrela Vermelha (M)
Campo
Ramón
Grupo B
06/05 12:40
Auriense
Auriense
13
3-04
12
2-06
Cambados
Cambados
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Braithreachas (M)
Campo
Ramón
Grupo B
06/05 14:00
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
10
0-10
7
1-04
Cambados
Cambados
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Ártabros (M)
Campo
Ramón

Grupo C

EquipoPtosXGXEXPDif.
Irmandinhos Irmandinhos
42 0 039
Herdeiros de Dhais Herdeiros de Dhais
21 0 121
Terras do Eume Terras do Eume
00 0 2-60

06/05/2017

Grupo C
06/05 10:00
Irmandinhos
Irmandinhos
19
4-07
10
1-07
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Estrela Vermelha (M)
Campo
Brendan
Grupo C
06/05 11:20
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
32
8-08
2
0-02
Terras do Eume
Terras do Eume
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Fillos de Breogán (M)
Campo
Ramón
Grupo C
06/05 13:35
Irmandinhos
Irmandinhos
34
7-13
4
1-01
Terras do Eume
Terras do Eume
Campo
Campo Novo (A Estrada)
Campo
Braithreachas (M)
Campo
Jose Antonio Carballeda Sangiao

Loita polo mellor 2º

EquipoPtosXGXEXPDif.
Herdeiros de Dhais Herdeiros de Dhais
42 0 020
Auriense Auriense
21 0 14
Ártabros Ártabros
00 0 2-24

06/05/2017

Mellor segundo
06/05 14:40
Ártabros
Ártabros
1
0-01
15
3-06
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Auriense (M)
Campo
Marcos Gañete Picáns
Mellor segundo
06/05 15:00
Ártabros
Ártabros
0
0-00
10
2-04
Auriense
Auriense
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Braithreachas (M)
Campo
Marcos Gañete Picáns
Mellor segundo
06/05 15:20
Auriense
Auriense
2
0-02
8
2-02
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Ártabros (M)
Campo
Marcos Gañete Picáns

Loita polo mellor 3º

EquipoPtosXGXEXPDif.
Braithreachas Braithreachas
42 0 011
Cambados Cambados
21 0 12
Terras do Eume Terras do Eume
00 0 2-13

06/05/2017

Mellor terceiro
06/05 15:40
Braithreachas
Braithreachas
6
1-03
1
0-01
Cambados
Cambados
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Terras do Eume (M)
Campo
Sebastián Pan Zapata
Mellor terceiro
06/05 15:55
Cambados
Cambados
8
2-02
1
0-01
Terras do Eume
Terras do Eume
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Braithreachas (M)
Campo
Sebastián Pan Zapata
Mellor terceiro
06/05 16:10
Braithreachas
Braithreachas
7
2-01
1
0-01
Terras do Eume
Terras do Eume
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Cambados (M)
Campo
Sebastián Pan Zapata

Fase final

06/05/2017

Semifináis
06/05 16:30
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
18
3-09
8
1-05
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Cambados (M)
Campo
Brendan
Semifináis
06/05 17:10
Irmandinhos
Irmandinhos
16
1-13
15
1-12
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Terras do Eume (M)
Campo
Brendan
3º/4º
06/05 18:50
Fillos de Breogán
Fillos de Breogán
7
2-01
1
0-01
Herdeiros de Dhais
Herdeiras de D.
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Irmandinhos (M)
Campo
Marcos Gañete Picáns
Final
06/05 19:10
Irmandinhos
Irmandinhos
8
0-08
7
0-07
Estrela Vermelha
Estrela Vermelha
Campo
Manuel Regueiro (A Estrada)
Campo
Herdeiros de Dhais (M)
Campo
Brendan

Clasificación final

Irmandinhos
Estrela Vermelha
Fillos de Breogán
Pontevedra
Herdeiras de Dhais
Auriense
Ártabros
Braithreachas
Cambados
Terras do Eurme