Liga Galega

Formato de liga feminina: Primeira volta todas contra todas. A segunda volta partirase en dúas “divisións”: as 5 primeiras competirán polo campionato Senior (postos 1º-5º) e as restantes 4 polo campionato Shield (postos 6º-9º).

Formato de liga masculina: Ida e volta, dividida en dúas divisións.

Clasificación final feminina (Sénior)

EquipoPtosXGXEXPDif.
Fillas de Breogán Fillas de Breogán
2412 0 0 328
Pontevedra F.G. Pontevedra F.G. *
1910 0 2 97
Herdeiras de D. Herdeiras de D.
147 0 5 67
Irmandinhas Irmandinhas *
137 0 5 19
Estrela Vermelha Estrela Vermelha
84 0 8 -13

Clasificación final feminina (Shield)

EquipoPtosXGXEXPDif.
Auriense Auriense
126 0 5 31
Ártabras Ártabras
63 0 8 -179
Mecas F.G. Mecas F.G. *
53 0 8 -49
Keltoi Keltoi *
00 0 11 -301

Clasificación final masculina (1ª división)

EquipoPtosXGXEXPDif.
Irmandinhos Irmandinhos
168 0 2 212
Fillos de Breogán Fillos de Breogán
168 0 2 123
Estrela Vermelha Estrela Vermelha
147 0 3 145
Herdeiros de D. Herdeiros de D.
105 0 5 37
Pontevedra F.G. Pontevedra F.G. *
32 0 8 -225
Ártabros Ártabros *
00 0 10 -292

Clasificación final masculina (2ª división)

EquipoPtosXGXEXPDif.
Mecos F.G. Mecos F.G.
2010 0 2 157
Auriense Auriense
189 0 3 117
Dorna Dorna
189 0 3 171
Keltoi Keltoi
126 0 6 21
Cambados Cambados
84 0 8 -108
Braithreachas Braithreachas *
74 0 8 -85
Terras do Eume Terras do Eume **
00 0 12 -273

Copa Galega

Copa en “formato sede”. Todos os xogos se desputan na mesma sede, cunha duración reducida para poder xogar todo o torneo no mesmo día, co mesmo número de xogadores que na liga regular. Despútase o 6 de maio de 2017 en A Estrada, organizado por Irmandinhos A Estrada.

Consta de dúas fases:

  • Fase de grupos: División dos equipos en grupos (2 no feminino ao ser 7 equipos, 3 no masculino ao ser 9). Os dous primeiros de cada grupo avanzan a semifinais.
  • Desempates para clasificación final: Os equipos non clasificados a semifinales desputan unha serie de xogos de desempate, xa que ao final do día a clasificación debe ser totalmente ordeada.
  • Eliminatoria: Semifinais, 3º/4º posto e final.

Para máis información, podedes consultar a páxina da Copa.

Campionato ibérico

O campionato ibérico desputarase co mesmo formato que no ano 2016, realizándose unha serie de campionatos “rexionais” que clasificarán para a final ibérica (pendente de data definitiva). O reparto de clubes por rexión que participarán na final é o seguinte:

  • Galicia: 4 equipos femininos e 3 equipos masculinos
  • Centro-Este: 2 equipos femininos e 2 equipos masculinos
  • Sur: 1 equipo masculino

Os equipos galegos clasificados para a final ibérica serán aqueles que acaden as maiores puntuacións segundo os resultados obtidos en Liga e Copa:

  • Liga Galega feminina: 1º (25 puntos), 2º (20 puntos), 3º (16 puntos), 4º (13 puntos), 5º (11 puntos), 6º (10 puntos), 7º (9 puntos), 8º (8 puntos), 9º (7 puntos).
  • Liga Galega maculina (1ª división): 1º (25 puntos), 2º (20 puntos), 3º (16 puntos), 4º (13 puntos), 5º (11 puntos), 6º (10 puntos).
  • Liga Galega masculina (2ª división): 1º (12 puntos), 2º (10 puntos), 3º (9 puntos), 4º (8 puntos), 5º (7 puntos), 6º (6 puntos), e 7º (5 puntos).
  • Copa Galega: 1º (25 puntos), 2º (20 puntos), 3º (16 puntos), 4º (13 puntos), 5º (11 puntos), 6º (10 puntos), 7º (9 puntos), 8º (8 puntos), 9º (7 puntos), 10º (6 puntos), 11º e posteriores (5 puntos)