V Copa Galega (2018)

Copa en formato eliminatoria, na que a fase final (semifinal+final) xógase a modo de “final a 4” nunha única sede. Existe unha fase final Senior (para os gañadores de cuartos) e unha fase final Shield (para os perdedores de cuartos). A competición queda dividida nas seguintes fases:

  • 14-15 abril: Fase previa (só masculino)
  • 28-29 abril: Cuartos de final
  • 5 maio: Fase Final Shield (As Cancelas, Compostela)
  • 12 maio: Fase Final Senior (Manuel Anxo Cortizo, Lalín)

 

Horarios e resultados

Oitavos de final (fase previa)

Masculinos

Hora Equipo 1 Equipo 2
S 20:30 2-03 (9) 15-28 (73)
S 18:00 3-07 (16) 8-17 (41)

Cuartos de final

Femininos

Hora Equipo 1 Equipo 2
D 19:30 13-23 (62) 3-11 (20)
S 14:30 0-30 (30) 0-00 (0)
S 20:30 0-30 (30) 0-00 (0)
S 14:45 4-03 (15) 9-08 (35)

Masculinos

Hora Equipo 1 Equipo 2
S 17:00 2-07 (13) 11-17 (50)
S 12:00 2-11 (17) 10-19 (49)
S 20:45 1-15 (18) 3-08 (17)
D 18:15 4-15 (27) 1-08 (11)

 

Fase Final Shield

  • Campo: As Cancelas (Compostela)
  • Data: 5 de maio
Hora Fase Equipo 1 Equipo 2
16:00 S.F. 1 (fem) 10-14 (44) 0-03 (3)
16:00 S.F. 2 (fem) 11-12 (45) 2-04 (10)
16:50 S.F. 1 (masc) 0-09 (9) 1-07 (10)
17:40 S.F. 2 (masc) 2-03 (9) 5-15 (30)
18:30 3º/4º (fem) 0-04 (4) 1-06 (9)
19:00 3º/4º (masc) 1-05 (8) 3-04 (13)
19:30 Final (fem) 6-08 (26)
(penalties: 1)
2-20 (26)
(penalties: 0)
20:20 Final (masc) 2-07 (13) 2-13 (19)

NOTA: Na competición masculina, Auriense substitúe a Ártabros debido á incomparecencia do segundo e ser o primeiro o equipo con mellor coeficiente deportivo en Liga dos eliminados na ronda previa (oitavos de final).

CAMPIOAS SHIELD CAMPIÓNS SHIELD
 IRMANDINHAS A ESTRADA  HERDEIROS DE DHAIS 

 

Fase Final Senior

  • Campo: Manuel Anxo Cortizo (Lalín)
  • Data: 12 de maio
Hora Fase Equipo 1 Equipo 2
16:00 S.F. 1 (fem) 5-12 (27) 3-09 (18)
16:00 S.F. 2 (fem) 1-16 (19) 2-09 (15)
16:50 S.F. 1 (masc) 1-03 (6) 2-09 (15)
17:40 S.F. 2 (masc) 2-08 (14)
1-03 (6)
19:00 3º/4º (fem) 4-14 (26) 1-04 (7)
19:40 3º/4º (masc) 4-07 (19) 7-06 (27)
20:20 Final (fem) 2-10 (16)
1-05 (8)
21:10 Final (masc) 2-09 (15)
1-04 (7)
CAMPIOAS SENIOR CAMPIÓNS SENIOR
ESTRELA VERMELHA ESTRELA VERMELHA

 

Clasificación final

Feminina

 

Pos. Equipo
Fase Final Senior
Estrela Vermelha
Herdeiras de Dhais
Fillas de Breogán
Auriense
Fase Final Shield
Irmandinhas A Estrada
Pontevedra
Ártabras
Keltoi Vigo

 

Masculina

 

Pos. Equipo
Fase Final Senior
Estrela Vermelha
Fillos de Breogán
Irmandinhos A Estrada
Braithreachas A Estrada
Fase Final Shield
Herdeiros de Dhais
Keltoi Vigo
Auriense*
Cambados
Fase Previa
Ártabros*
10º Dorna

*Auriense clasifica para a Fase Final Shield a pesar de caer en cuartos pola non comparecencia de Ártabros.