IV Copa Galega (2017)

Copa en “formato sede”. Todos os xogos se desputan na mesma sede, cunha duración reducida para poder xogar todo o torneo no mesmo día, co mesmo número de xogadores que na liga regular. Despútase o 6 de maio de 2017 en A Estrada, organizado por Irmandinhos A Estrada. Podedes consultar a información completa do torneo neste dossier.

A distribución dos grupos realízase segundo as normas da GGE neste tipo de torneos, é dicir, un reparto baseado no resultado final do ano anterior. O reparto faise en forma de zig-zag, de forma que: 1º-A, 2º-B, 3º-C, 4º-C, 5º-B…

 

Competición feminina

Distribución dos grupos

Grupo A Grupo B

Irmandinhas A Estrada (1ª)

Fillas de Breogán (2ª)

Estrela Vermelha (4ª)

Pontevedra (3ª)

Auriense (5ª)

Herdeiras de Dhais (6ª)

Ártabras de Oleiros
(non particupou en 2016)

Braithreachas
(non particupou en 2016)

Horarios e resultados

 

Fase de grupos

Hora Grupo Campo Equipo 1 Equipo 2
10:40 A C.N. 1 2-06 (12) 0-01 (1)
10:40 A C.N. 2 1-04 (7) 2-04 (10)
11:10 B C.N. 1 2-04 (10) 1-00 (3)
11:10 B C.N. 2 6-13 (31) 0-00 (0)
11:40 A C.N. 1 1-04 (7) 0-03 (3)
11:40 A C.N. 2 3-06 (15) 1-01 (4)
12:10 B C.N. 1 2-05 (11) 0-05 (5)
12:10 B C.N. 2 4-06 (18) 1-04 (7)
12:40 A C.N. 1 2-04 (10) 0-04 (4)
12:40 A C.N. 2 3-07 (16) 0-01 (1)
13:10 A C.N. 1 2-09 (15) 1-04 (7)
13:10 A C.N. 2 2-04 (10) 1-03 (6)


Fase final

Hora Fase Campo Equipo 1 Equipo 2
14:10 Semifinal C.N. 1 5-10 (25) 0-05 (5)
14:10 Semifinal C.N. 2 7-08 (29) 1-02 (5)
15:40 7º/8º C.N. 1 1-01 (4) 2-02 (8)
15:40 5º/6º C.N. 2 0-02 (2) 0-03 (3)
17:50 3º/4º M.R. 1-04 (7) 0-04 (4)
18:10 Final M.R. 3-09 (18) 3-10 (19)

Clasificación final

Posición Equipo
Fillas de Breogán
Irmandinhas
Pontevedra
Auriense
Herdeiras de Dhais
Estrela Vermelha
Braithreachas
Ártabras de Oleiros

CAMPIOASFILLAS DE BREOGÁN

 

 

Competición masculina

Distribución dos grupos

Grupo A Grupo B Grupo C

Estrela Vermelha (1º)

Fillos de Breogán (2º)

Irmandinhos A Estrada (3º)

Braithreachas (9º)

Auriense (5º)

Herdeiros de Dhais (4º)

Ártabros de Oleiros
(non particupou en 2016)

Cambados
(non particupou en 2016)

Terras do Eume
(non particupou en 2016)

Horarios e resultados

Fase de grupos

Hora Grupo Campo Equipo 1 Equipo 2
10:00 A M.R. 5-04 (19) 0-00 (0)
10:00 C C.N. 4-07 (19) 1-07 (10)
10:35 B M.R. 0-09 (9) 1-04 (7)
11:20 C M.R. 8-08 (32) 0-02 (2)
12:00 A M.R. 1-05 (8) 1-07 (10)
12:40 B M.R. 3-04 (13) 2-06 (12)
13:20 A M.R. 11-11 (44) 0-02 (2)
13:35 C C.N. 7-13 (34) 1-01 (4)
14:00 B M.R. 0-10 (10) 1-04 (7)

Loita polo mellor 2º

Hora Campo Equipo 1 Equipo 2
14:40 M.R. 0-01 (1) 3-06 (15)
15:00 M.R. 0-00 (0) 2-04 (10)
15:20 M.R. 0-02 (2) 2-02 (8)

Loita polo 7º/8º/9º

Hora Campo Equipo 1 Equipo 2
15:40 M.R. 1-03 (6) 0-01 (1)
15:55 M.R. 2-02 (8) 0-01 (1)
16:10 M.R. 2-01 (7) 0-01 (1)

Fase final

Hora Fase Campo Equipo 1 Equipo 2
16:30 Semifinal M.R. 3-09 (18) 1-05 (8)
17:10 Semifinal M.R. 1-13 (16) 1-12 (15)
18:50 3º/4º M.R. 2-01 (7) 0-01 (1)
19:10 Final M.R. 0-08 (8) 0-07 (7)

Clasificación final

Posición Equipo
Irmandinhos
Estrela Vermelha
Fillas de Breogán
Herdeiros de Dhais
Auriense
Ártabros de Oleiros
Braithreachas
Cambados
Terras do Eume

CAMPIÓNS IRMANDINHOS A ESTRADA